Accueil > Annuaire > Logiciels > SPIP

SPIP

Détails du site

screnshot

Système de Publication pour Internet

faviconhttp://spip.net

septembre 2015

Articles du mois de septembre 2015

|image_recadre

Le filtre image_recadrelargeur,hauteur,position permet de recadrer une image (équivalent du crop des logiciels de traitement d'image) avec les combinaisons de left/center/right et top/center/bottom pour la position (ex 'left center'). Par exemple : (#FICHIER recadre l'image originale en un carré (...)

août 2015

Articles du mois de août 2015

SPIP 3.0

SPIP 3 - це велике оновлення. Треба особливо відзначити такі зміни: повністю перероблена адміністративна частина (на основі шаблонів), високий ступінь модульності (всі непрофільні функціональні можливості зібрані зараз в плагінах) і революційний цикл даних, який дозволяє SPIP підключати багато нових видів даних. SPIP 2.0 вже можна (...)

juillet 2015

Articles du mois de juillet 2015

Цикл MOTS (ключові слова)

Цикл MOTS повертає список ключових слів. Критерії відбору Використовуйте один з наступних критеріїв, щоб вказати, які ключові слова обирати: tout (tout - французькою «всі») вибирає всі ключові слова з всього сайту. id_mot повертає ключове слово, ідентифіковане унікальним значенням id_mot. id_groupe повертає ключові слова, пов'язані з (...)

Інсталяція плагінів

Плагін - це програма, яка підсилює або додає нові функції SPIP. Вона написана спеціально для SPIP і поважає особливий формалізм (API), який дозволяє SPIP взаємодіяти з нею. Назва «плагін» означає, що це легко підключити (plug into) і від'єднати (unplug) від SPIP. Система плагінів - це спосіб уникнути надмірного розростання «ядра» в (...)

Поєднання таблиць

Деякі приклади циклів, які генерують декілька поєднань між 3-ма таблицями [spip 2.0.9] Ми хочемо в одному циклі витягти дані щодо деяких статей з однієї (або кількох) рубрик, до яких були заздалегідь призначені ключові слова. буде генерувати наступний SQL запит: SELECT articles.id_rubrique, articles.id_article, ... articles.lang FROM (...)

RUBRIQUES. Опис циклу

Цикл RUBRIQUES використовується для відбору і виведення списку рубрик (несподівано, правда?) Примітка: цикл RUBRIQUES виводить тільки «активні» рубрики, тобто ті, в яких є опубліковані статті, до яких додані файли чи сайти або які містять активні підрубрики. Так зроблено, щоб на сайті не показувалися порожні рубрики. Проте в разі (...)

HIERARCHIE. Опис циклу

Цикл HIERARCHIE виводить дерево РУБРИК від кореня сайту до поточної рубрики або статті. Простіше кажучи, дозволяє вивести «хлібні крихти» (breadcrumps) або путь (pathway). Критерії Для виведення інформації необхідно використовувати один з цих критеріїв: id_article повертає список рубрик від кореня сайту до поточної статті, включаючи (...)

Заповнення HTML Meta тегів для сторінки статті

Мета цього прикладу - заповнення мета-тегів на сторінці, а саме списку ключових слів, пов'язаних з цією статтею, а також імен авторів. Якщо ви хочете оптимізувати індексацію вашого сайту пошуковими системами, ви можете, наприклад, включити опис статті, пов'язані ключові слова та імена авторів в спеціальні теги, що називаються (...)

ARTICLES. Опис циклу

Цей цикл використовується для виведення статей з бази даних. Він позначається за допомогою слова ARTICLES (не забуваємо додати «S» наприкінці слова) в круглих дужках. Примітка: цикл ARTICLES за замовчуванням виводить лише статті зі статусом «опубліковано». Щоб показати статті з іншими статусами («редагується», «затверджується» і т.д.), (...)

Засоби відлажування шаблонів

SPIP пропонує кілька вбудованних особливостей, що допомогають веб-майстрам дістати більше інформації для налагодження певного шаблону. Доступ до ції інформаційних функцій здійснюється передачею спеціальних змінних в URL адреси сторінок. Модифікатори «var_mode» або «var_profile» застосовуються шляхом додання коду ?var_mode=... (...)

Що таке « адміністративна частина » ?

Сайт, який керується SPIP, розділений на дві частини: загальнодоступна частина складається з усіх сторінок, які доступні для будь-якого користувача. Це сторінки статей новин або рубрик, які ви опублікували, і тому вони відображаються на сайті, а також повідомлення у форумах, пов'язаних зі статтями. Загальнодоступна частина (...)

Відображення результатів пошуку у секторі

Все, що потрібно, - це включити цикл пошуку в середину іншого циклу, який виберає тільки сектори (тобто рубрики в корені сайту); всередині самого пошукової циклу ми потім додамо в «id_secteur» критерій для обмеження пошуку поточним сектором. #TITRE #TITRE Зверніть увагу, що назва сектора відображається, тільки якщо пошук надає успішні (...)

Використання математичних формул LaTEX

[SPIP 1.8] вводить новий потужний функціонал, що дозволяє вставити в текст складні математичні формули, використовуючи синтаксис, визначений для TEX/LaTEX. Наприклад, цей функціонал дозволяє вам показувати формули на зразок цієї: $$\displaystyle z=\left( \frac e^i\theta+e^-i\theta2\right)^2 +\left(\frace^i\theta-e^-i\theta2i (...)

Список, що випадає, для переліку статей

Досить легко зробити список, що випадає, в HTML формі, який дає миттєвий доступ до обраної статті. Якщо адреси статей сайту мають вигляд article.php?id_article=123, наступний код буде виконувати цей трюк: #TITRE Критерії циклу можна змінити відповідно до ваших потреб. У наведеному прикладі статті поточної рубрики будуть показані (...)

Пошукова система

SPIP включає власну пошукову машину, яка за замовчуванням відключена. Після активації адміністратором на сторінці конфігурації вона використовується для виконання пошуку по різних типах даних, що зберігаються в базі даних: статтям, рубрикам, новинам, ключовим словам та авторам. Починаючи з SPIP 1.7.1, форуми і підписи під петиціями (...)

Цикли і теги для пошуку

SPIP оснащений власною вбудованою внутрішньою пошуковою системою. Тому необхідно буде побудувати сторінку для відображення результатів пошуку. Інтерфейс пошуку Для того, щоб відобразити форму пошуку, вам потрібно тільки вставити наступний тег: #FORMULAIRE_RECHERCHE За замовчуванням, форма посилає запити на сторінку (...)

#URL_SITE, #NOM_SITE

Теги #NOM_SITE і #URL_SITE відповідають за виведення поля «гіперпосилання», яке включається в конфігурації сайту. #NOM_SITE - назва сайту, a #URL_SITE посилання. В залежності від циклу, в якому він використовується, тег #URL_SITE може виводити різну інформацію: в циклі ARTICLES - посилання, яке вказане в статті; в циклі SITES - (...)

#PETITION

[PETITION#PETITION відображає текст петиції, якщо вона існує. Якщо петиція існує, але її текст порожній, тег повертає пробіл (непорожнії рядок символів, який не має ніякого впливу на HTML сторінку). Це робить можливим перевірити існування петиції в рамках циклу (ARTICLES). Використовуючи приклад для dist-шаблонів, файл шаблону (...)

#URL_ARTICLE

Тег #URL_ARTICLE виводить відносний URL (тобто адресу без назви домену http://domain_name.ext/ ) поточної статті - тієї, яка виведена в циклі. Тег використовується для створення посилання на статтю: ... . В залежності від налаштувань системи, HTML код посилання може виглядати по різному: spip.php?article146 (page) Article_title.html (...)

#TITRE

#TITRE виводить назву статті. Тег використовує практично у всіх циклах для відображення назви об'єкта, який виводиться з бази. - Теги / BOUCLE(ARTICLES), #TITRE, statique

#TEXTE

#TEXTE виводить основний текст статті. Також використовується для виведення цього поля у циклу (RUBRIQUES), (MOTS) та інших. - Теги / BOUCLE(ARTICLES), #TEXTE, statique

#SURTITRE

#SURTITRE виводить вміст поля «надзаголовок». Можливість заповнювати це поле включається в меню конфігурації сайту. - Теги

#POPULARITE

#POPULARITE повертає рейтинг популярності цієї статті у відсотках. Детальніше див. документацію щодо популярності статей. - Теги

#SESSION

[SESSION#SESSION виводить інформацію, збережену в сесії, окремо для кожного відвідувача сайту. Забезпечує доступ до інформації, пов'язаної з перевіркою достовірності відвідувача, і дозволяє диференціювати кеш залежно від відвідувача. За замовчуванням в SPIP сесії зберігаються наступні значення: id_auteur: унікальний ідентифікатор (...)

#PS

#PS виводить вміст поля «постскриптум». Можливість заповнювати це поле включається в меню конфігурації сайту. - Теги / BOUCLE(ARTICLES), #PS, statique

#PARAMETRES_FORUM

#PARAMETRES_FORUM генерує і виводить список змінних форми, які дозволяють залишати коментарі до статей. Приклад: [Залишити коментар] Також ви можете передати в тег параметр, який вказує, на яку сторінку SPIP повинен перевести користувача, після того, як повідомлення було відправлено. Приклад: Залишити коментар переведе (...)

#HTML5

Відповідність сайту стандартам HTML5. SPIP та його плагіни генерують HTML-код і разміщують його на загальнодоступному сайті. З приходом HTML5 ми можемо створювати більш осмислений HTML завдяки новим тегам, новим елементам форм, і т.д. Однак, якщо хтось хоче продовжувати існуючий сайт, дійсний для W3C (організація зі стандартизації (...)

#LESAUTEURS

#LESAUTEURS виводить список авторів даної статті. Ім'я автора (#NOM) виводиться як посилання на сторінку його профілю (auteur.html). Тег дозволяє вивести авторів статті без побудови додаткового циклу AUTEURS. - Теги / BOUCLE(ARTICLES), #LESAUTEURS, Balises (...)

#ID_SECTEUR

#ID_SECTEUR виводить номер сектора, в якому знаходиться стаття або рубрика. Сектор - це розділ сайту, який знаходиться в корені, у якого id_parent=0. - Теги

#ID_ARTICLE

#ID_ARTICLE повертає номер статті (id - унікальний ідентифікатор в базі даних). Корисно, якщо необхідно передати номер статті в довільний шаблон. Наприклад, ви зробили шаблон page.html для відображення версії сторінки для друку, тоді посилання на сторінку в шаблоні буде виглядати так: версія для друку - (...)

#ENV

Тег використовується для того, що б вивести і мати можливість використовувати значення змінної з URL, переданої в шаблон за допомогою директиви #INCLURE або під час виклику моделі. [(#ENVvariable, default_value)] #ENVvariable використовується для отримання значення змінної оточення у файлі шаблону . Змінну можна передати в шаблон (...)

#DESCRIPTIF

#DESCRIPTIF виводить поле „короткий опис”. Використання цього поля вмикається в конфігурації сайту. Використовується також в циклах (RUBRIQUES), (MOTS). - Теги / BOUCLE(ARTICLES), #DESCRIPTIF, statique

#DATE_MODIF, #DATE_REDAC

Виводить дату публікації #DATE, дату попередньої публікації #DATE_REDAC або дату останнього редагування #DATE_MODIF. Роботу с тегами детально описано в окремій статті. - Теги

#CHAPO

#CHAPO виводить поле „шапка” статті. Використання цього поля редакторами на сайті включається в конфігурації системи. - Теги / BOUCLE(ARTICLES), #CHAPO, statique

juin 2015

Articles du mois de juin 2015

Теги та їх синтаксис

Усі цикли повертають записи (інформацію) з бази даних: про статті, рубрики, авторів та ін. Кожен запис містить поля: назву, дату, вступний і основний текст, і багато інших. Аби відобразити цю інформацію в HTML шаблоні в необхідних місця ми використовуємо теги. Теги SPIP використовуються для виведення потрібної нам інформації в (...)

Додайте свій стиль !

У попередній статті ми представили переваги стилів в загальному вигляді. Тепер ми пояснимо додаткові переваги стилів, а саме ті, що безпосередньо пов'язані з SPIP. Стилі, що визначає SPIP Як ви вже знаєте, стилі дозволяють централізувати управління графічними елементами сайту і робити це набагато легше за допомогою CSS-файлів, ніж при (...)

Таблиці стилей (CSS) у SPIP

Код, що генерується SPIP, має певні стилі, які мають бути визначені. У попередній статті ми побачили загальні переваги використання CSS-стилів. Тепер ми збираємося поглянути на деякі конкретні застосування CSS стилів в межах SPIP. Стилі, що визначаються у SPIP У SPIP певні стилі відіграють важливу роль: вони використовуються для (...)

Розширення онлайн допомоги

Скрипт он-лайн допомоги тепер (починаючи з версії SPIP 2.1) здатний об'єднувати кілька джерел даних і подавати їх в єдиному ключі у вікні, яке з'являється при натисканні на одну з іконок зі знаком питання в адміністративній зоні сайту. Принципи Глобальні змінна help_server є не просто URL-адресою каталогу он-лайн допомоги, але (...)

Вступ до таблиць стилів

У цьому вступі ми припускаємо, що ви знайомі з системою шаблонів Spip і розумієте прості шаблони. Якщо це не так, радимо прочитати Reference Manual та/або Навчальний курс. Для чого потрібні таблиці стилів? Коли веб-сторінку створюють у так званий традиційний спосіб, то її макет визначається в HTML розмітці. Таким чином, кожен раз, (...)

Pages-1-2-3-4-5-6-7-8-9-...-26-